studio WEZOM
Menu Menu
+48 575 920 136
+48 733 180 393
do góry

Dlaczego strona responsywna?

Gleb Krawczenko
17 Kwietnia 2016

Responsywne strony internetowe

Tworzymy strony, zgodne z techniką Responsive Web Design (RWD), dzięki której wygląd i układ tworzonych przez nas stron, automatycznie dostosowuje się  do rozmiaru okna urządzenia, na którym są wyświetlane, np. przeglądarek, tabletów, smartfonów. Strony tworzone w takiej technice są uniwersalne i wyświetlają się dobrze zarówno na wielkich ekranach, jak i małych ekranach. W zakres naszych prac, wchodzi projekt, wdrożenie oraz testy aplikacji mobilnej.

Responsive web design, określany też, jako strony responsywne, czy RWD, to strony internetowe, które automatycznie dostosowują się do wielkości ekranu, na których są wyświetlane. Nawigacja takich stron, zmienia się na urządzeniach mobilnych tak, aby była łatwiejsza w obsłudze na mniejszych wyświetlaczach. W responsywnych stronach dostosowuje się także wielkość czcionek, odstępy, obrazki i wszystkie pozostałe elementy wyglądu serwisu. Zmiany te sprzyjają  łatwej obsłudze strony oraz zwiększają jej czytelność, dzięki czemu użytkownicy nie zniechęcą się podczas przeglądania treści.

Klienci, którzy decydują się na strony wykonane w technologi RWD, mają pewność, że każdy będzie w stanie zapoznać się z jego usługami, niezależnie od tego, gdzie, kiedy i w jaki sposób, przegląda jego stronę.

Dlaczego dzisiaj trzeba mieć serwis internetowy w technologii RWD?

  • Zwiększasz liczbę odwiedzin, a także konwersję.Klienci przeglądający Twoją stronę bez trudu się po niej poruszają i docierają do jej treści, a jeśli działasz na rynku e-commerce - szybciej składają zamówienia i kupują.
  • Zyskasz wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.Od 21 kwietnia dla Google optymalizacja mobilna będzie istotniejszym wyznacznikiem pozycji w wynikach wyszukiwania. 
  • Łatwiej zdobywasz klientów, zwłaszcza tych „mobilnych“.To oni stanowią najszybciej rozwijającą się grupę odwiedzających Twój serwis internetowy, grupę „z przyszłością”, o największych możliwościach nabywczych.
Dodaj komentarz
Interesujące komentarze
Magda
17 Kwietnia 17
Korzystna informacja. Rozumiem teraz dlaczego trzeba mieć stronę w technologii RWD.