browser adware remover
Kod promocyjny : 
w górę
services case
OUTSOURCING IT

Oferujemy outsourcing pracowników IT oraz zapewniamy wsparcie przy realizacji projektów informatycznych

OUT
SOURCING
OD 45 PLN / h.
OUTSOURCING 
PRACOWNIKÓW IT
WE
OFFER
OFERUJEMY
NASZ 
ZESPÓŁ
DYPLOMY I NAGRODY
Gwarancja jakości
Nasze aplikacje cieszą się uznaniem użytkowników i prestiżowych nagród.
DOŚWIADCZENIE
NASZE 
TECHNOLOGIE 
Igor Manager
MANAGER
Igor
Ilość projektów:
25
Doświadczeni:
2,5 roku
Alla Technical Writer
TECHNICAL WRITER
Alla
Ilość projektów:
45
Doświadczeni:
3 lata
Anton Team Lead Android
TEAM LEAD ANDROID
Anton
Ilość projektów:
62
Doświadczeni:
4 lata
Vadim Android developer
ANDROID DEVELOPER
Vadim
Ilość projektów:
30
Doświadczeni:
2 lata
Alexander Tech Lead iOS
TECH LEAD IOS
Alexander
Ilość projektów:
39
Doświadczeni:
3 lata
Victor iOS developer
IOS DEVELOPER
Victor
Ilość projektów:
19
Doświadczeni:
1,5 roku
Vladislav Junior IOS developer
JUNIOR IOS DEVELOPER
Vladislav
Ilość projektów:
12
Doświadczeni:
1 roku
Alyona QA Mobile
QA MOBILE
Alyona
Ilość projektów:
40
Doświadczeni:
3 lata
Poznaj nas
Zespół Wezom 
SEM
RODZAJ WSPÓŁPRACY
PODWYKONAWSTWO 
I WHITE LABEL 
Oferujemy konkurencyjne stawki i elastyczne warunki. W zależności od potrzeb możemy zaproponować wsparcie w oparciu o podwykonawstwo, outsourcing lub White Label.
Rodzaj usług:
Zakres usług:
NASI KLIENCI
PRACOWALIŚMY 
DLA KLIENTÓW 
NIEMAL ZE 
WSZYSTKICH 
BRANŻ
W ciągu 18 lat stworzyliśmy ponad 1000 webowych i 70 mobilnych projektów dla klientów z niemal wszystkich branż. Wśród nich są jednak takie, w których czujemy się szczególnie dobrze.
Indywidualna wycena zainteresowany?
Skontaktuj się 
z nami.
Razem możemy więcej!
O NAS
DLACZEGO WARTO Z
NAMI PRACOWAĆ?
NIE PŁAĆ ZA PROCES - TYLKO ZA WYNIK!
GWARANTUJEMY
USŁUGI NA
NAJWYŻSZYM
POZIOMIE!
Skontaktuj się z nami!
733 180 393
Napisz do nas!
biuro@wezom.pl

1. Co to jest outsourcing?

Outsourcing to zlecenie określonych zadań firmie zewnętrznej która specjalizuje się w swojej dziedzinie. Outsourcing jest stosowany, aby zredukować koszty w firmie. Przykładem mogą być usługi informatyczne związane z utrzymaniem serwera, bądź stworzenie projektów graficznych. Do podstawowych korzyści outsourcingu oraz motywacji biznesowych przedsiębiorstw, które się na niego decydują należą:

 • redukcja kosztów;
 • bardziej efektywne operacje;
 • transformacje i restrukturyzacje procesów, organizacji.

2. Jakie korzyści daje outsourcingu IT?

Korzyści outsourcingu IT jest wiele. Jest to interesujące rozwiązanie zarówno dla przedsiębiorców, których nie stać na stworzenie własnego działu, jak również dla firm, które z uwagi na duże koszty chciały by je ograniczyć, potrzebują dodatkowego wsparcia programistycznego lub specjalistów pracujących w ściśle określonych technologiach.

Zalety outsourcingu:

 • Obniżenie kosztów projektu
 • Dostęp do specjalistycznej wiedzy
 • Dostęp do najnowszej technologii i narzędzi
 • Skrócenie czasu trwania projektu
 • Brak konieczności zatrudniania nowej kadry
 • Wysoka jakość oferowanych usług
 • Brak odpowiedzialności za zatrudnianie pracowników
 • Ograniczenie kosztów managmentu, HR, zakupu sprzętu, wynajęcia i utrzymania biura, benefitów dla pracowników

3. Ile kosztuje outsourcing IT?

Cena usług programistycznych w modelu outsourcingowym ustalana jest indywidualnie. Stawki godzinowe zależą od rodzaju technologii, poziomu doświadczenia programisty oraz wielkości projektu (czas współpracy) oraz dodatkowych wymagań klienta. Na ostateczną cenę outsourcingu programistów wpływ ma też ilość potrzebnych specjalistów. Podejmując takądecyzję warto pamiętać, że wynajmując firmę zewnętrzną unikamy wielu kosztów związanych m.in. z rekrutacją, benefitami, wynajęciem dodatkowej powierzchni biurowej, ewentualną chorobą pracownika bądź urlopem.

4. Czym się różni outsourcing pełny od selektywnego?

Outsourcing możemy podzielić na dwie kategorie:

 • Outsourcing pełny
 • Outsourcing selektywny

Outsourcing pełny oznacza, że firma zewnętrzna będzie odpowiedzialna za świadczenie kompleksowej usługi z wybranej dziedziny.

Outsourcing selektywny oznacza, że klient ma możliwość selekcji odpowiednich obszarów w swojej firmie jakie ma objąć umowa outsourcingowa. Możliwość wyboru obszaru jakie ma objąć umowa pozwala na maksymalne dopasowanie usług do potrzeb firmy.

5. Czy warto zdecydować się na outsourcing IT?

Dynamiczny rozwój firmy idzie w parze z m.in. zatrudnianiem nowej kadry, wzrostem kosztów zatrudnienia (wraz ze wzrostem doświadczenia) oraz kupnem nowoczesnego sprzętu. Do tego doliczyć trzeba również wiele dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem biura, obowiązkami pracodawcy, programami socjalnymi oraz benefitami dla pracowników, a także rosnące wciąż koszty pracy i wymagania w branży IT. W nowoczesnych firmach, które działają na styku nowych technologii, tworzących lub rozwijających własne narzędzia cyfrowe generuje to stale rosnące koszty, które może ograniczyć właśnie outsourcing pracowników IT. Umożliwia on takim firmom pozyskanie wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników przy jednoczesnnym zredukowaniu kosztów związanych z ich utrzymaniem.

6. Ile można zaoszczędzić na outsourcingu programisty?

Outsourcing specjalistów z branży IT może znacznie ograniczyć koszty zatrudnienia. W naszym przypadku oszczędności widać już na przykładzie samej stawki godzinowej. Nasz dział IT znajduje się na Ukrainie, gdzie koszty pracy programisty są znacznie niższe niż w Polsce i zaczynają się od 45 zł na godzinę. Dodatkowo zatrudniając naszego specjalistę nie muszą się Państwo martwić o koszt rekrutacji, najmu i utrzymania biura, zakupu sprzętu, opieki socjalnej, benefitów itd. Powierzając prace zewnętrznej firmie otrzymują Państwo profesjonalną kadrę oraz gwarancję jakości.

7. Jaki jest koszt outsourcingu programisty??

Koszt outsourcingu programisty w naszej firmie zaczyna się od 45 zł za godzinę pracy.

8. Ile można zaoszczędzić na outsourcingu kadry IT?

Wszystko zależy od wielkości outsourcowanego działu, rodzaju technologii oraz ilości pracowników. W przypadku dużych projektów oszczędności mogą iść w setki tysięcy, a nawet miliony złotych. Pokazuje to rodzimy przykład sprzed kilku lat. Analiza przeprowadzona przez jedną firm z branży urządzeń transportowych wykazała, że koszt outsourcingu kadry IT był tańszy o około 300 tys. złotych w perspektywie roku, niż utrzymywanie własnego działu IT. W tym przypadku usługodawcy postanowiono przekazać opiekę nad platformą sprzętowo-programową firmy, administrowanie systemem SAP, prace rozwojowe Basis oraz infrastrukturę centralną (kopie zapasowe, UPS). Po oszacowaniu i porównaniu kosztów kontraktu outsourcingowego oraz utrzymywania stałego działu IT, okazało się, że outsourcing w ciągu roku o był tańszy o ponad 300 tys. złotych, natomiast w ciągu 5 lat pozwalał zaoszczędzić blisko dwa razy tyle. Wszystko dzięki ograniczeniu wydatków na wynagrodzenia, pakiety szkoleń czy sprzęt służbowy dla stałego zespołu informatyków.

9. Co to jest white label?

White label jest rodzajem współpracy między firmami, w którym produkty wykonane przez producenta sprzedawane są pod marką dystrybutora. Możemy porównać to do podwykonawstwa. Jednak w tym przypadku, firma, która wykonała dany produkt nie będzie z nim utożsamiana.

10. Jakie korzyści daje White Label?

W naszym przypadku oznacza możliwość podwykonawstwa przy tworzeniu oprogramowania na zasadach White Label. Taka forma współpracy zapewnia wiele korzyści firmom technologicznym, zarówno tworzącym własne oprogramowanie jak również rozwijającym je dla klientów zewnętrznych:

Korzyści White Label:

 • Przekazanie odpowiedzialności za wykonanie produktu zewnętrznej firmie
 • Możliwość wykonania lub dokończenia projektu w przypadku braku mocy przerobowych
 • Dostęp do profesjonalnego zespołu
 • Zapewnienie wysokiej jakość produktu
 • Oszczędność czasu i pieniędzy
 • Możliwość sprzedawania produktu jako własnego