Zmieniamy realne potrzeby naszych klientów w pomysły na aplikacje i przekładamy je na język technologii. Wskazujemy możliwe ścieżki do osiągnięcia celów i rozwiązania, które pozwolą wcielić pomysły w życie.
Pracujemy zgodnie z filozofią agile, metodologią scrum i najwyższymi standardami w branży IT. Współpracujemy zarówno ze startupami, jak i dużymi firmami. Jesteśmy elastyczni i na każdym etapie współpracy szukamy najlepszych rozwiązań.
Na każdym etapie współpracy służymy naszym 18-letnim doświadczeniem w programowaniu. Nasz zespół IT tworzy 60 specjalistów, którzy z pasją tworzą projekty o bardzo różnym poziomie skomplikowania.
Dbamy o komfort naszych klientów na każdym etapie współpracy – od projektowania, przez programowanie aż po testowanie i wdrażania aplikacji. Korzystamy tylko z najlepszych serwerowni i zaplecza technologicznego.
Cena stworzenia strony internetowej zależy od wielu czynników, m.in. od jej skomplikowania, ilości podstron, złożoności projektu graficznego, użytych technologii, przeznaczenia oraz indywidualnych oczekiwań klienta odnośnie jej funkcjonalności.
Nasza firma traktuje każdego klienta indywidualnie, dlatego ceny stron WWW ustalane są indywidualnie po przeanalizowaniu Państwa wymagań.
Strony oparte o Wordpress są stosunkowo tanie, ale mają ograniczone możliwości. Ich ceny zaczynają się od 4,5 tys. złotych.
Jeśli zależy nam na rozbudowanej stronie internetowej warto zainwestować w rozwiązanie na autorskim systemie CMS, który pozwala na dowolną konfigurację i zapewnia bezpieczeństwo Państwa stronie internetowej.
Należy jednak pamiętać, że stworzenie strony internetowej to dopiero początek. Aby wyprzedzić konkurencje należy pomyśleć również o marketingu. Tu w grę wchodzi szereg rozwiązań, które mogą wygenerować duży ruch na stronę, dostarczą leadów sprzedażowych i poprawią konwersję. Oprócz wsparcia e-marketingowego nasza firma oferuje również Website Digital Complex, czyli kompleksową usługę, która pozwala zmienić zwykłą stronę WWW w inteligentne narzędzie sprzedażowe.
Aby dokładnie określić czas jaki jest nam potrzebny na stworzenie strony internetowej musimy zadać sobie pytanie: czy chcemy ją stworzyć na Wordpress, czy na naszym autorskim CMS’ie.
W przypadku Wordpress’a stworzenie strony internetowej wynosi około 3 tygodni.
W przypadku rozbudowanej strony www opartej na naszym CMS’ie czas realizacji projektu trwa około 2 miesięcy. Termin realizacji jest tu dłuższy, ponieważ składa się na niego kilka etapów tj.: projektowania strony internetowej, projektowanie grafiki, programowanie strony (frontendu i backendu), konfiguracja panelu administracyjnego oraz testowanie.
Projektowanie stron internetowych opartych na naszym autorskim CMS’ie można podzielić na pięć etapów:
CMS (Content Management System) jest to system zarządzania treścią, czyli oprogramowanie pozwalające na jego łatwą edycję, rozbudowę i późniejszą aktualizację. Serwis internetowy zarządzany przez CMS to strona internetowa posiadająca panel administracyjny, który pozwala na samodzielną zmianę treści. Jej rozbudowa i aktualizacja odbywa się tu za pomocą prostych w obsłudze interfejsów użytkownika (zazwyczaj w postaci stron WWW zawierających rozbudowane formularze i moduły). Dzięki temu do zarządzania stroną nie jest potrzebna techniczna wiedza oraz umiejętnośc programowania.
Prototyp strony internetowej, inaczej nazywany makietą, jest to funkcjonalny projekt serwisu, zawierający układ oraz rozmieszczenie poszczególnych jej sekcji. Obecnie przyjmuje on zwykle postać klikalnego projektu, który stanowi tzw. szkielet strony, czyli jej uproszczoną formą, na którą nakładana jest nastepnie szata graficzna.
Makieta pozwala na wczesną analizę funkcjonalności i układu strony WWW. Profesjonalny projekt powstaje po dokładnej analizie firmy, rynku, branży, konkurencji i wybranej grupy docelowej. Na tej podstawie UX designer projektuje serwis od strony użytkowej.
Zasadniczo makiety dzielą się na dwa typy: Lo-Fi oraz Hi-Fi.
Tworzenie prototypu strony jest bardzo ważnym etapem, ponieważ pozwala on wykluczyć niejasności oraz poprawić funkcjonalność strony internetowej.
Proces powstawania makiety strony WWW:
User Experience (UX), określa doświadczenie użytkownika, jakie towarzyszy mu podczas korzystania ze strony internetowej. Termin ten często jest zamiennie stosowany z pojęciem użyteczności (usability). Oprócz serwisów internetowych zwykle używa się go również w odniesieniu do oprogramowania lub urządzeń elektronicznych.
Projektowanie user experience (user experience design) w przypadku stron internetowych polega na takim zaprojektowaniu strony oraz interakcji z uzytkownikami, korzystanie z niej było jak najbardziej intuicyjne. Dobrze zaprojektowana strona powinna być atrakcyjna, użyteczna i funkcjonalna, a korzystanie z niej powinno sprawiać przyjemność i dawać satysfakcję.
User Interface (UI) to inaczej interfejs użytkownika, czyli przestrzeń, w której następujeinterakcja człowieka ze stroną www. Jego zadaniem jest umożliwienie człowiekowi skutecznego interakcji ze stroną, która dostarcza zwrotnych informacji ułatwiających podejmowanie decyzji.
Projektowanie interfejsów to proces, którym zajmują się zwykle UX/UI graphic designerzu, łączycy wiedzę techniczną z psychologią interfejsu. Przygotowany przez nich projekt określa wygląd i rozmieszczenie poszczególnych elementów strony www.
W przypadku stron www front-endem określa się technologie uruchamiane w przeglądarce takie jak: CSS, JavaScript, HTML, SVG. W dużym uproszczeniu tym mianem określić możemy zatem wszystko, co widzi użytkownik strony internetowej. Front-end jest to połączenie grafiki oraz funkcjonalności strony). Odpowiada on za pobieranie danych od użytkownika oraz przekazanie ich do back-endu (panelu zarządzającego), który na tej podstawie wykonuje określone zadanie. Opcjonalnie front-end może pokazać użytkownikowi wyniki otrzymane od back-endu. Programiści front-endu mają za zadanie przygotowanie strony www tak, aby działała płynnie na każdym urządzeniu. Oprócz programowania muszą więc być na bieżąco z najnowszymi technologiami i trendami.
Back-endem nazywamy wszystko to czego nie widać po wejściu na stronę internetową, a więc całe jej zaplecze techniczne: panel administracyjny, skrypty uruchamiane po stronie serwera oraz całą strukturę strony stworzonej przez webmastera. A więc jest to wszystko, co niewidoczne, ale niezbędne do funkcjonowania strony www.
Panel administracyjny jest to miejsce, w którym administrator strony internetowej może wprowadzać zmiany, edytować lub rozbudowywać serwis internetowy. Jest on nieodłącznym elementem serwisów opartych o CMS (system do zarządzania treścią).
W naszej ofercie możemy wyróżnić kilka rodzajów stron internetowych:
QA (Quality Assurance), czyli inaczej „zapewnienie jakości”, jest to proces niezbędny do spełnienia wymagańjakościowych. W przypadku stron internetowych polega on na przetestowaniu wszystkich jej funkcjonalności, aby zapobiec powstawianiu błędów w kodzie.
Optymalizacja strony internetowej jest podstawą do jej skutecznego pozycjonowania. Polega ona na poprawie wszystkich parametrów technicznych oraz zoptymalizowaniu struktury, kodu, treści i grafiki pod kątem wyszukiwarek internetowych. To właśnie te parametry mają zasadniczy wpływ na szybkość ładowania się strony oraz osiągane pozycje w wynikach wyszukiwania Google.
Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Podstawową zaletą stron opartych na szablonach jest znacznie krótszy czas realizacji i niższa cena. Strony na bazie WordPressa to w zasadzie nic innego jak projekt graficzny przystosowany do gotowego szablonu, posiadającego określone funkcjonalności. To oznacza, że rozmieszczenie poszczególnych elementów strony www jest odgórnie narzucone, a modyfikacji podlegać może wyłącznie warstwa graficzna nakładana na szablon. W tym przypadku jesteśmy więc ograniczeni pod względem funkcjonalnym i technicznym. W przypadku prostych stron internetowych zwykle nie stanowi to dużego problemu, ale gdy konieczne dla funkcjonowania danej strony są dedykowane rozwiązania dużo korzystniejsze będzie stworzenie indywidualnego projektu. W tym przypadku nie mamy żadnych ograniczeń technicznych, sami decydujemy o jej zawartości, rozmieszczeniu wszystkich elementów, a wszystkie funkcjonalności możemy dostosować do indywidualnych potrzeb. Istotne jest również to, że strony na autorskim CMS są dużo lepiej zabezpieczone i mniej narażone na ataki hackerskie niż strony na WordPress.
Stworzenie profesjonalnej i skutecznej strony www nie jest wcale łatwym zadaniem. To złożony proces, w którym uczesniczy minimum kilku specjalistów: marketingowiec, UX/UI/graphic designer, seo specjalista, programiści frontendu i backendu.
Należy pamiętać, że tworzenie stron www to nie tylko ładny wygląd graficzny, ale również przemyślany UI i UX oraz treści. Dlatego swoją pracę zaczynamy od dokładnej analizy firmy, rynku, branży, konkurencji, preferowanej grupy docelowej i oczekiwań potencjalnych klientów względem Twojej firmy. Na tej podstawie budujemy strukturę strony oraz tworzymy strategię wizerunkową, w której staramy się pogodzić to, co chcesz umieścić w swoim serwisie, z tym co użytkownik chciałby w nim zobaczyć.
Oczywiście projektowanie stron internetowych to również stworzenie przyjaznego dla użytkowników „user interface” i unikalnej szaty graficznej, programowanie wszystkich funkcjonalności, integracja z zewnętrznymi serwisami oraz stworzeniu wygodnego i dostosowanego do potrzeb panelu administracyjnego. Następnie gotowa strona internetowa zanim zostanie opublikowana musi zostać dokładnie przetestowana, aby wyeliminować ewentualne błędy.
Tworząc stronę internetową dla swojej firmy warto zwrócić uwagę na kilka czynników, tj. umiejscowienie jej w Google maps i Google Moja Firma. Jest to bardzo ważne, ponieważ przy pozycjonowaniu stron algorytm Google bierze pod uwagę m.in. geolokalizację. Przy tworzeniu strony internetowej trzeba również skupić się na doborze odpowiednich treści pod kątem lokalnego SEO. Jeśli Państwa firma zajmuje się np. tworzeniem stron internetowych we Wrocławiu, to powinniśmy używać fraz kluczowych z nazwą miasta np.: