studio WEZOM
Menu Menu
+48 575 920 136
+48 733 180 393
do góry

Social Media

Kampanie marketingowe w madiach społecznościowych

Zdobywaj klientów i fanów dzięki promocji SMM

Niemal 12 milionów ludzi w Polsce korzysta z Facebooka, spędzi ok. 20% czasu na zapoznanie się z jego zawartością. Twitter zaś posiada drugie miejsce w rankingu popularności mediów społecznościowych. To jest komunikacja przyszlości pozwalająca na budowanie mocnego wizerunku marki w Internecie.
Jakie działania podejmujemy w Social Media?
Realizujemy indywidualne strategie obecności marki w Social Media
Fan
Założenie i prowadzenie kont Social Media
§
Tylko wartościowe treści
R
Działamy na rzecz wizerunku marki w Sieci
#brand
Cytowalność brandu jest realnym efektem

Kampanie społecznościowe - Agencja social media Wezom

Internet od samego początku istnienia wykorzystywany był do szeroko zakrojonych działań marketingowych – wraz ze wzrostem popularności globalnej sieci prowadzenie kampanii reklamowych stawało się coraz bardziej wyrafinowaną sztuką. Niestety rosnąca konkurencja sprawia, że klasyczne taktyki marketingowe zaczynają tracić na wartości, a współczesne firmy zmuszone są do unowocześniania swojego arsenału skutecznej promocji.

Jedną z najbardziej efektywnych broni jest tutaj Facebook i inne media społecznościowe. Aktualnie prowadzenie fanpage na facebooku przestaje być jedynie opcją, ale zaczyna być niemal obowiązkiem każdej szanującej się firmy – co sprawia, że reklama społecznościowa jest tak skuteczna?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że jest to bardzo „lekkostrawny” marketing. Facebook jest platformą używaną przez miliony użytkowników na całym świcie. Dla większości jest to bardzo przyjazne i intuicyjne środowisko – kampanie społecznościowe prowadzone z użyciem portalu Facebook są zatem bardzo naturalne i wpisują się w potrzeby konsumentów.

Kluczem do sukcesu okazała się unifikacja fundamentów przekazywania treści reklamowych – same kampanie społecznościowe oczywiście różnią się od siebie, ale każdy użytkownik Facebooka znający jego funkcjonalność i dostępne opcje, może skupić się jedynie na treści reklamy. Dobra agencja Social Media potrafi wykorzystać tę „naturalność” do efektywnego stosowania rozmaitych zabiegów marketingowych – od płatnych reklam, aż po kampanie wirusowe.

Facebook dla firm – szansa na interakcje z klientem

Facebook jest portalem o oryginalnej specyfice – znajdziemy tutaj niemal każdą treść i każdą informację. Ma to swoje wady i zalety. Oczywistą wadą Facebooka jest mnogość dostępnych danych, która nieco utrudnia efektywne docieranie do klientów – największą zaletą jednak jest powszechność użytkowania oraz bardzo duży „liberalizm” form marketingowych, które można stosować na facebooku.

Marketing na Facebooku może mocno odbiegać od klasycznych form reklamy, gdyż społeczność skupiona wokół tego portalu zwykle bardziej ceni sobie oryginalność, zabawną formę i unikalną treść, niż oklepane slogany. Marketing społecznościowy bardzo często wykorzystuje ten czynnik i usługi lub towary promowane są z pomocą komiksów, memów, humorystycznych filmów i innych, innowacyjnych narzędzi.

Warto jednak wspomnieć, że Facebook ma ogromną przewagę nad innymi środkami przekazu – promowanie strony na FB otwiera przed każdym przedsiębiorcą możliwość niemal pełnej interakcji ze społecznością użytkowników. To właśnie możliwość bezpośredniego kontaktu z konsumentami jest jednym z największych atutów posiadania konta na portalu społecznościowym. Prowadzenie Facebooka pozwala niemal natychmiast zobaczyć efekty swoich działań – komentarze i reakcje społeczności to jedno z najbardziej nietypowych, a jednocześnie najskuteczniejszych narzędzi analitycznych.

Marketing społecznościowy najlepszym sposobem na osiąganie sukcesów

Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad wykorzystaniem Facebooka, Twittera czy Instagrama do swoich celów, ale nie mają pewności czy dysponują wystarczającym doświadczeniem i czasem na taką działalność. Na szczęście można skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy przejmą prowadzenie strony na facebooku lub innym kanale społecznościowym. Kluczowe są tutaj: doświadczenie, znajomość charakterystyki danego medium oraz branży. Istotny jest też dobór kanałów social media – nie do każdej działalności będzie konieczny Instagram, Twitter czy prowadzenie fanpage.

Cena takiej usługi nie jest wygórowana, w porównaniu do osiąganych profitów - reklama w social media bardzo szybko owocuje wzrostem zainteresowania ofertą praktycznie każdej firmy z dowolnej branży. Pomoc zawodowych specjalistów ma też dodatkowe zalety – agencja reklamowa Social Media zapewni dopasowanie treści reklam do panujących aktualnie trendów i zagwarantuje ich unikalność.

Reklama społecznościowa – nowy wymiar marketingu!

W dzisiejszych czasach to bardzo ważne – większość odbiorców jest w stanie zaakceptować reklamę, tylko pod warunkiem, że będzie ona oryginalna i wywoła emocje. Klasyczne hasła i slogany dawno już nie sprzedają – współczesny konsument posiada znacznie wyższe wymagania, niż tylko zapewnienie go o najwyższej jakości czy najniższej cenie. Promocja w Social Media musi spełniać szereg wymogów, które zapewnią odpowiednio ukierunkowaną reakcję odbiorców – chęć sprawdzenia marki, pragnienie dokonania zakupu oryginalnego towaru, zaspokojenie potrzeb doganiania trendów w modzie czy współpracy z firmą realizującą określoną politykę. Dodatkową zaletą wynajęcia agencji jest możliwość bardzo ścisłego kontrolowania efektów działań promocyjnych i wprowadzanie dynamicznych zmian w strategii – elastyczność jest tutaj głównym priorytetem.

Duże doświadczenie w branży i znajomość potrzeb konsumentów to atut, którym pochwalić mogą się jedynie zawodowcy – samodzielnie prowadzenie strony na facebooku oczywiście może przynieść pewne efekty, ale brak czasu i kreatywnych idei bardzo często powoduje, że cały potencjał kryjący się w mediach społecznościowych zostaje bezpowrotnie zaprzepaszczony.